Ev hanımları, hem ev ekonomisine hem de ülke ekonomisine fayda sağlamasının yanı sıra ev hanımlarına para yardımı yapmak için İŞKUR’un ev paketleme işine inanılmaz ilgi gösteriyor. Sadece ev hanımlarına değil, aynı zamanda bela nedeniyle evden dışarı çıkmak zorunda kalan hanımlara da para yardımı yapmayı planlayan İŞKUR’un haberi merakla araştırılıyor.

İŞKUR ev hanımlarına yardımcı olmak için ev paketleme işi yapmaktadır; Düğün şekerleri, temizleyici, tel toka, kulak çubuğu demetleme ve çuval çökertme gibi işler var. Bu girişimde yer alan hanımların ev ekonomisi kadar kamu ekonomisine de olumlu bir bağlılık göstermeleri normaldir.

İŞKUR’un yardımıyla tamamlanan evden paketleme çalışmaları için başvurular, İŞKUR’a bağlı kuruluşlar tarafından zaman zaman başlatılmaktadır. Ev hanımlarının çalışma hayatına ilgi duyması için İŞKUR’a bağlı kuruluşların ev paketleme pozisyon reklamlarına arada bir bakmaları gerekmektedir.

İŞKUR EV AMBALAJ İŞ BAŞVURUSU

İŞKUR evden eve nakliyat pozisyonuna başvurular, bu kuruluşla ortak olan kuruluşlar tarafından çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Evde bohça sektöründe çalışması gereken bayanların, evlerine en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt yaptırması gerekmektedir. Kayıttan kısa bir süre önce, İŞKUR evden çalışma paket başvuru yapısını doldurmaları beklenmektedir.

İŞKUR evde donatılacak istihdam yapısının doldurulmasını müteakip, ev hanımlarının eğitim ciro kayıtları meslek avukatları tarafından kayıt altına alınacaktır. İŞKUR evden eve nakliyat işine başvuran ev hanımlarından, askere alındıktan sonra cep telefonu numarası ve iletişim bilgileri istenecek ve bu raporlar çerçeveye kaydedilecektir.

Çerçeveye kayıtlı ev hanımlarının cep telefonlarına uygun ev demeti pozisyonu geldiğinde İŞKUR tarafından SMS gönderilecektir. Yaklaşan SMS ile mesleği kabul eden ev hanımları nakit para getirmeye başlayacak.

İŞKUR evden eve nakliyat projesi kapsamında ev hanımları ağırlıklı olarak; Örneğin cetvel takımı kurma, temizleyici, tel toka, süs konfigürasyonu, nail box, gömlek yaka dikimi, peçete halkası gibi işler tamamlanır. Ustaca aldatma gerektiren bu pozisyonlarda ev hanımları günde 4 saat normal çalışarak her ay 1300 TL civarında bir kazanç elde edebilirler.