Fri. Jun 21st, 2024

Jandarma ekipleri, uzun süredir peşinde oldukları Fatih’te bir mevkide yaptıkları operasyonda 14 kilo ilacı ellerinde tuttu. Başvurulan ilacı yerleştirmeye çalışan VY ile dispersiyon için haberci görevi gören A.ş. HY adında daha fazla kişi alındı.

Şüpheliler VY, A.S. üstelik HY, jandarmadaki işlemlerinin ardından teslim edildikleri hukukçular tarafından yakalanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı gruplarının uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele için yaptığı içgörü çalışmaları nedeniyle; A.ş., satıcı olduğu iddia edilen afyon maddesini VY’nin haksız yere elde ettiği. ayrıca HY.

Jandarma parça parça takip etti

VY isimli zanlının Fatih’teki konumuna bakan jandarma ekipleri, zanlının depo olarak kullandığı ilaçları burada sakladığını belirledi. Birey ve habercilerin ilaçların tahsisini tasarlamak için VY’nin evinde buluştuklarını fark eden gruplar, etkinliğin düğmesine bastı.

Jandarma Hareketli Saldırı

Bulucu köpek ATAK, jandarma ekiplerinin zanlının evindeki takibini de destekledi. ATAK odaya gittikten sonra jandarma grupları oradaki sorgulamayı düşündüler ve ATAK özellikle bazaya cevap verince yatağı kaldırdılar. Yatağın altındaki koyu renkli çantayı açan gruplar, genel taşımaya hazır paketler halinde toplam 14 kilo ilaç olarak görülen kokarcaya tutundu.

Kadın Kurye Kullandılar

Şüpheli Vy’s, A.ş. ayrıca düzenli olarak evinde buluştuğu HY ve oradaki hazırlıkların ardından hanımlar A.ş.’yi gönderir. ayrıca ilacın dolaşım süresi için HY. Halkın evde buluşmayı ve etkinliğin gelişini planlamayı kabul ettiğine karar verildi.

VY, A.Ş. üstelik HY hukukçular tarafından yakalanarak Jandarma’daki yöntemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

By admin