Wed. Apr 17th, 2024

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) tarafından koordine edilen “Kamu Kurumlarında Mobbing Farkındalık Araştırması”na hoş geldiniz.

6701 sayılı Kanunla düzenlenen TİHEK, temel özgürlükleri güvence altına almak ve geliştirmek, eziyet ve istismarla mücadele etmek, ayrımcılıkla mücadele etmekle görevli bir kamu kuruluşudur.

Mobbing, söz konusu kişi için zor sonuçlara, fiziksel ve zihinsel sorunlara, davranış sorunlarına, sosyal sorunlara ve maddi zararlara neden olabilir. Bununla birlikte, mobbingin söz konusu kişiler üzerindeki olumsuz sonuçlarına rağmen, aynı şekilde mağdurların ailelerini, yakın çevrelerini, çalışma koşullarını, toplumu ve şaşırtıcı bir şekilde ülke ekonomisini de etkileyebilmektedir. TİHEK olarak, açık kurum ve derneklerde görev yapan tüm öğretim üyelerinin mobbing bilincini yükümlülüğümüzün yapısı içinde kararlaştırması için bu genel bakışı tamamlaması beklenmektedir.

Faiz kasıtlıdır ve sınıflandırma dikkate alınacaktır. İncelemeyle ilgilenen kişilerin bireysel bilgilerine ulaşmayı beklemek saçmadır. Genel bakış cevaplarınız hiçbir şekilde kişi veya kurumlara verilmeyecek ve çalışmanın gerekçesi dışında alınmayacaktır. İncelemenin sonraki etkileri, bireyler tercüme edilmeyecek şekilde araştırılacaktır.

Genel bakış 10 dakikadan kısa sürecektir. İnceleme 13.03.2022 23:59’da kapanacaktır. İnceleme ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, talebinizi “[email protected]” e-posta adresine iletebilirsiniz.

İşbirliğiniz için çok teşekkürler.

By admin