Sat. Jul 20th, 2024

chytré telefony se staly významnou součástí naší běžné každodenní existence; nakupujeme, banka a organizace využívající naše telefony. Ať je to jakkoli, s takovým množstvím důležitých individuálních informací, které jsou na těchto gadgetech umístěny, se staly hlavním cílem digitálních chuligánů. V případě, že nám dokážou rozbít telefony, mohou nám vzít osobnost, donutit nás k penězům nebo pomocí triků zrušit naše účetní knihy.

V souladu s tím programátoři vyvíjejí lepší přístupy k napadení – nejnovější využívají rychlé zprávy SMS.

Představujeme “smishing”
Již několik let programátoři využívají strategii známou jako phishing – zprávy prohlašující, že jsou z naší banky, které se nás pokoušejí poddat našim rekordním jemnostem. Jak jednotlivci lépe odhalují phishingové zprávy, méně jich podlehne, a to znamená, že programátoři změnili své strategie a zaměřili se na naše telefony.

Smishing je v podstatě stejný jako obratný; místo toho, aby agresoři posílali zprávy, posílají svým obětem rychlé zprávy SMS. Každý z těchto textů má za cíl oklamat jednotlivce, aby poskytli choulostivá individuální data – jako je jejich webové finanční číslo PIN. Jiní je budou vyzývat, aby se dostali na falešnou stránku nebo si stáhli aplikaci, která byla kontaminována malwarem.

Nejúčinnější metoda k odhalení smishingové zprávy
Téměř každá smmingova zpráva sdílí jednu věc prakticky vzato – potřebu se hýbat. Budete informováni, že vaše účetní kniha byla kompromitována, a měli byste se ihned přihlásit pomocí poskytnutého připojení. Nebo na druhé straně, že standardní bezpečnostní kontrola nakrátko znemožnila přístup k vašemu záznamu, než vás požádá o potvrzení vašeho tajného klíče pro obnovení přístupu. Můžete zkusit a být požádáni o stažení jedinečné aplikace pro práci na zabezpečení z vašeho záznamu, čím dříve, tím lépe.

Opravdu žádná banka neposílá hrozné SMS zprávy; většina skutečně závisí na dopisech a zabezpečených zprávách, které přenášejí významná data. V případě, že skutečně dostanete okamžitou zprávu od své banky, nebude nikdy obsahovat připojení – v podstatě budete koordinováni s přihlášením na stránku, kdykoli to pro vás bude možné, nebo zavoláním jejich správy telefonního bankovnictví. .

Stejně tak vám vaše banka nikdy nepošle připojení k webu pro stažení nové aplikace. Mohou vás navést do obchodu App Store nebo Google Play, ale většina z nich odešle vyskakovací okno prostřednictvím své aplikace pro oprávnění místo prostřednictvím rychlých zpráv SMS.

V případě, že máte jakoukoli nejistotu ohledně obdržené rychlé zprávy, vymažte ji. V případě, že jde o skutečně seriózní záležitost, vaše banka vás bude v budoucnu kontaktovat. Můžete jim také zavolat, abyste se ujistili, zda skutečně existuje problém.

Zajistěte se
Konečně byste měli neustále chránit svůj mobilní telefon před legitimním nepřítelem malwarové aplikace. Pokud se necháte zmást a stáhnete si zhoubnou aplikaci, nástroj proti malwaru přirozeně vygeneruje výstup a nabádá vás, že existuje problém, než budou odebrány jakékoli vaše vlastní informace.

Právě v současnosti se můžete chránit před smishingovými triky stažením bezplatné předběžné verze Panda Mobile Security.

By admin