Wed. May 22nd, 2024

Konya Büyükşehir Belediyesi, bir Konya geleneği olan “Şevk” kültürünü yaşatmak için 100 bin gence şövalyelik hediyeleri dağıtacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’ya has bir uygulama olan ve mağfiret üç ayın yaklaştığını müjdeleyen “Şevk” yaşam biçiminin sonraki çağlara aktarılmasına olağanüstü önem kattıklarını ifade etti.

Başkan Altay, “Şevk günleri, dayanışmamızın ve sabrımızın kuvvetlendiği Konya’mızın imaj günlerinden biridir. Böyle bir geleneğin gençlere bir örneğinin daha ülkemizde ve gezegende eksikliği, şehrimizin önemini ortaya çıkarmaktadır. soğuk havalarda içimizi ferahlatan ve minik köpeklerimizin yüzünü güldüren bu olağanüstü günü ayrıca değerlendirmekten de mutluluk duyuyoruz.Bu eşsiz durumda, geçen yıl olduğu gibi yavrulara da güzellik hediyeleri göndermeye başladık. Bu sene de Konya’dan. İnşallah Salı akşamı başvuruları online olmaya başlayacağımız ilk 100 bin gence cimrilik hediyelerini göndereceğiz. Bu güzel geleneği yaşatmak için yiğitçe çaba gösteriyoruz.” söz konusu.

1 Şubat Salı günü saat 20.00’de “sivlilik.konya.bel.tr” lokasyonundan başvuruda bulunacak olan 5-10 yaş arası (2012-2017’de dünyaya getirilen) ilk 100 bin çocuk burs almaya hak kazanacak. şivlilik hediye kutusu. Uygulamada ilk 100 bin gence hediye kutuları kargo ile gönderilecek.

By admin