Tue. Jun 18th, 2024

Şu anda gerçek paraya değer bir şaka dijital para birimi olan Dogecoin, Elon Musk tarafından haftanın önceki sonundaki Saturday Night Live’ı kolaylaştıran tehlikeye karşı koydu ve şimdi yeni başlayan bir köpek temalı yarışmacının bir testiyle çok iyi yüzleşiyor olabilir. .

Tam olarak bir yıl önce gönderilmeyen ve köpek çeşidinin adını taşıyan shiba coin yorum yatırımı, SHIB olarak değiş tokuş yapan ve kendisini “Dogecoin uygulayıcısı” olarak savunan bir kripto paradır. Tek başına bir SHIB jetonu neredeyse işe yaramaz – Çarşamba günü 0.000029 $ ‘ın altında – ancak, dijital para birimi değişim aşamaları OKEx ve Binance’e eklendikten sonra bu hafta için takası sular altında kaldı. Çinli tüccarlar, devam eden günlerde SHIB’nin borsa hacminin en büyük bölümünü üstlenen ve Çinli brokerlar arasında iyi bilinen Çin merkezli ticaret Huobi ile SHIB’nin yükselişini gerçekleştirdi.

SHIB’nin 24 saatlik değişim hacmi 8 milyar dolardan fazla ve CoinMarketCap.com’a göre 11 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip. SHIB, bu hafta takas aşamalarına eklenmeden önce, takas hacmi tek bir günde 500 milyon ABD dolarının üzerinde maksimize edildi ve Ocak ayının sonlarından itibaren gün be gün takas hacmi 1 doların altındaydı.

Bir sonraki duyuruya kadar, SHIB bir “imaj madeni para” olabilir ve neredeyse sıfır gizli değere veya kullanım durumlarına sahip olabilir. Her durumda uzmanlar, gelişmekte olan dijital para tüccarlarının başka bir sınıfının uygulamalarını yansıttığı için öneminin göz ardı edilmemesi gerektiğini söylüyorlar.

AAX dijital para ticaretinde keşif ve metodoloji başkanı Ben Caselin, “Belki içeride ve dışarıda tanıtımı mazur görmekten başka, gördüğümüz şeyin kriptoda yeni olan brokerlerin uzaya taşınması olduğunu anlayın,” diyor.

Kim daha iyi Doge?

SHIB parası Ağustos 2020’de yapıldı, ancak Ryoshi’den geçen yaratıcısı hakkında çok az şey düşünüldü.

Ryoshi, madeni paranın “Dogecoin uygulayıcı” lakabını geliştirdi ve SHIB’nin yeniliğinin, maskotu olarak shiba coin yorumunu kullanan ortağından daha “yerel alan odaklı” olduğunu iddia etti. Dahası, Ryoshi mikroskobik değerini ilan etti. Oluşturan kişi, bir SHIB “woof paper” da, aksi takdirde beyaz kağıt olarak adlandırılan “0,01 Dolarlık çizgiyi asla geçmeden Dogecoin değerinden çarpıcı bir şekilde daha iyi performans gösterebiliriz” diye yazdı.

Makalede Ryoshi, madeni paranın – ShibSwap ticaretini ve tasarımcılardan, madeni para sahiplerinden ve hayranlardan oluşan merkezi olmayan bir Shib Ordusu’nu içeren “shiba coin yorum yatırım Ekosistemi” ile birlikte “sınırsız yerel alan inşasında” bir deneme olduğunu söylüyor. Ryoshi, gazetede shiba coin yorum yapmanın “akıl almaz köpekler” olduğunu ve bireyleri shiba coin’e vermeye çağırdığını söylüyor Investing Rescue Association. Ryoshi, bu makaledeki açıklamadan sonra gitmiş olamaz.

Caselin, görüntülere bağlı olan ve [hotlink] TikTok [/ hotlink] ve Reddit gibi aşamalarda gelişmiş olan yeni coin sınıfına atıfta bulunarak “SHIB coin bir imaj coin ve bunu kabul ediyor” diyor. “Görüntü madeni para geliştirme gelenekleri ve gelenekleri reddediyor… Bu nedenle Dogecoin bir şaka olarak başladı ve Shiba beyaz kağıt woof paper olarak biliniyor” diyor.

Ryoshi, herhangi bir madeni para tutmadığını ve paranın yarısını Ethereum yardımcısı Vitalik Buterin’e para kazanmanın ardından verdiğini iddia ediyor. Prensip olarak, bu hareket Buterin’in herhangi bir yardım olmaksızın piyasayı kontrol etmesine ve mülkünü müzayedeye çıkarması durumunda SHIB’nin değerini düşürmesine olanak tanıyor. Öyle olsa bile, Buterin’e bu gücü vermek maksatlıydı.

Kripto dergisi Block Journal’ın CEO’su David Hsiao, “[Shib Ordusu] çok çeşitli başarıların bir tür zayıflığa ihtiyaç duyduğunu kabul ediyor” diyor.

SHIB madeni para, Dogecoin’e yönelik bir selin tüccarları aşağıdaki muazzam şeyi takip etmeye yönelttiği yakın zamana kadar Ağustos ayından son zamanlara kadar göreceli bir belirsizlik içinde yaşadı.

Hsiao, “[SHIB parasının] yükselişi, Dogecoin’in refahından kaynaklanıyor” diyor.

GameStop’un yükselişini harekete geçiren bireysel perakende komisyoncularının dijital para biçimlerini şaka yapmaya başlamasıyla, Dogecoin’in kısa süreli yükselişi, Mart ayındaki [hotlink] GameStop [/ hotlink] macerasından sonra sınırlı ölçüde takip edilebilir. [Hotlink] Tesla [/ hotlink] CEO’su Elon Musk’tan Dogecoin’in yanında ara sıra tweetler atarak özgünlük elde etmesine de yardımcı oldu.

Dogecoin’in en önemli dönüm noktası, NBC’nin Musk’ın Mayıs ayında Saturday Night Live’da görüneceğini bildirdiğinde Nisan ayı sonlarında geldi.

Etkinliğin yolunu açan haftalarda, dijital para tüccarları ve görgü tanıkları Musk’ın gösteride Dogecoin’i belirtip belirtmeyeceğini şeffaf bir şekilde düşündüler. Konuşma madeni paraya daha fazla açıklık kazandırdı ve son derece zengin Mark Cuban gibi göze çarpan figürlerin ilgisini çekmeye başladı.

Musk’ın SNL görünümü bazı kripto tüccarlarını hayal kırıklığına uğrattı, çünkü Dogecoin’i bir “acele” olarak değerlendirdi, bu da değerinin% 30’unu düşürdü. SHIB, SNL’yi kapsayan tanıtımdan kar elde etti. Musk’ın ortaya çıkmasından iki gün sonra Binance, SHIB’yi kuruluşuna kaydetti ve SHIB’nin maliyeti katlandı.

Hsiao, Dogecoin’in Musk’ın kolaylaştırıcı yükümlülüklerinden, görünüşünden ve ona giden haftalardan doğrudan kar elde edip etmediğine bakılmaksızın, milyonlarca madeni paraya değer verildiğini söylüyor.

Şimdi ne olacak?

SHIB’nin geleceği şüpheli ve uzmanlar, şu anda faaliyete girmenin mümkün olduğu noktayı geçmiş olabileceği konusunda uyarıyorlar.

SHIB’nin maliyeti Salı günü 0.000034 $ ‘dan% 14 düşüşle 0.000029 $’ a geriledi.

“Bugün satın alıyorsanız, geleceğin sizin için nerede yattığı konusunda en ufak bir fikrim yok” diyor Hsiao. “Yine de, birkaç gün önce olsaydınız, gerçekten de şüphesiz nakit getiriyorsunuz.”

Hsiao, nihayetinde, tüccarlar Ethereum gibi yaygın bir inovasyonu veya temel kullanım durumlarını ilerleten madeni paralar yerine görüntülere bağlı madeni paralara yöneldiklerinden, SHIB’nin son zamanlarda ortaya çıkan binlerce imaj madeni paradan biri olarak görülmesi gerektiğini söylüyor.

Caselin, “Shiba gibi imaj madeni paraların etrafındaki tanıtım … kesinlikle parasal değil, sosyal bir harikadır” diyor.

Hsiao, ASS adı altında takas edilen Avustralya Çoban Jetonu adlı bir madeni paranın ve Astro Doge ve Doge Elon adlı diğerlerinin son zamanlarda kapıyı çaldığını not ediyor.

“Açıkçası, bu sürdürülemez. Büyük çoğunluk nakit kaybedecek” diyor.

Her halükarda Hsiao, gelen kutusunun SHIB coin ile ilgili sorularla dolu olduğunu söylüyor. Çin’deki ve gezegenin her yerindeki bağlantılar, vızıltıyı tanımakla ilgileniyor.

“Tek tartıştıkları – ve özür dilerim -” Bu boktan parayı satın almalıyız “diyor.

Yine de, tüm değerlendirmelere rağmen, SHIB, şu anda 64 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Dogecoin’i devirmekten çok uzak.

FTX ticareti kriptografik para yan kuruluşlarının CEO’su Sam Bankman-Fried, “SHIB DOGE’u geçerse şaşırırdım” diyor. “Ancak, her şey olabilir!”

By admin