Fri. Jun 14th, 2024

TERS GÖRÜNTÜ ARAMA NEDİR?
Karşıt bir resim araması, bir fotoğrafı kullanarak şeyleri, bireyleri, markaları vb. izlemeye izin veren bir stratejidir.

Sıradan bir takip yaparken, genellikle bulmaya çalıştığınız verilerle bağlantılı bir kelime veya ifade yazarsınız; ters bir resim araması yaptığınızda, bir resmi web arama aracına aktarırsınız.

Sıradan girişimlerin sonuçlarında, bu ifadelerle ilişkili sitelerin bir özetini alırsınız.

Karşıt bir resim araması yaptığınız noktada, sonuçlarda, bunlarla ilgili sitelere bağlı karşılaştırmalı şeylerin, bireylerin ve benzerlerinin fotoğraflarını alırsınız. Karşılaştırılabilir resimleri, daha mütevazı/daha büyük türevlerini veya ikiz maddeyi ararken, resme göre arama yapmak en iyi yanıttır.

GÖRÜNTÜ ARAMA NASIL GERİ ALINIR?
Karşıt bir resim araması yapmak için bir fotoğrafı bir web dizinine aktarmanız veya kameranızdan bir fotoğraf çekmeniz gerekir (sonuç olarak sorgulama çubuğuna eklenir). Genellikle, bir görüntüyü bir arama çubuğuna veya sayfadaki ayrılmış bir bölgeye aktarırsınız.

Karşıt bir resim araması yaparken, resminizin karşılaması gereken özel ön koşullara odaklanın. Tipik olarak resmin boyutu, kalitesi ve belge tasarımı ile bağlantılıdır, ancak bazen fotoğrafın yapısına veya tasvir edilen şeylere ek olarak.

Aktarılan fotoğraf, bir soruşturma yürütmek için kullanılır. Karşılaştırmalı resimlerin veya karşılaştırılabilir makalelerle resimlerin izini sürmek için tahmin edilir ve incelenir. En iyi converse resim araması, mükemmel resimlerle desteklenir.

TERS GÖRÜNTÜ ARAMA dışında
PimEyes bir converse resim arama sistemi kullanır ve internette yüzünüzü takip etmenize izin vermek için yüz tanıma yeniliğiyle onu geliştirir (ancak çevrimiçi eğlence ve video aşamalarını engelleyen sadece açık web). Karşıt bir resim aramasında olduğu gibi, bir fotoğraf kullanarak bir soru çözersiniz ve sonuçlarda dosyalanmış fotoğrafların özetini alırsınız.

Her durumda, PimEyes bundan daha fazlasıdır. Sonuçlarda, sadece takip çubuğuna aktardığınızla karşılaştırmalı fotoğraflar değil, ayrıca alternatif bir fondöten üzerinde, başkalarıyla ve hatta alternatif bir saç stiliyle ortaya çıktığınız fotoğrafları da gösteriyoruz. Bu gelişme, web arama aracımızın resmin tamamında değil, belirli bir yüze odaklanması nedeniyle düşünülebilir.

By admin